Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Akademicki Chór Politechniki Śląskiej (fot. D. Nita-Garbiec)

21–22 kwietnia Gliwice będą bardzo rozśpiewanym miastem! Wszystko za sprawą XXXVIII Gliwickich Spotkań Chóralnych, podczas których zaplanowano muzyczne warsztaty i wieczorne koncerty.

Śpiewać każdy może i to najlepiej od małego – 21 kwietnia o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Barlickiego 3) rozpoczną się warsztaty „Muzyka Malucha”. Zajęcia umuzykalniające będą prowadzone metodą Carla Orffa. Starsi amatorzy śpiewania spotkają się 22 kwietnia o godz. 16.30 w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85). Pod okiem (i uchem!) Adama Ryszarda Saczki i zespołu God’s Property wezmą udział w warsztatach gospel.

Gliwickie Spotkania Chóralne to przede wszystkim wielkie koncerty. W kościele pw. Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4) 21 kwietnia zaśpiewa Akademicki Chór Politechniki Śląskiej pod batutą Tomasza Giedwiłły oraz Zespół Wokalny Rondo pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny. Początek koncertu „In Paradisum” o godz. 19.15. 22 kwietnia zmienimy nieco muzyczne otoczenie i razem z Akademickim Chórem Politechniki Opolskiej i God’s Property będziemy bawić się przy dźwiękach muzyki gospel. Żywiołowym koncertem finałowym „Clap your hands!” będą dyrygować Ludmiła Wocial-Zawadzka i Adam Ryszard Saczka. Wydarzenie zaplanowano na godz. 18.00 w CKS „Mrowisko”.

Wstęp na Gliwickie Spotkania Chóralne jest wolny. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury, a Miasto Gliwice dofinansowuje projekt.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.