Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Tomasz Karolak na planie „Klubu Włóczykijów” (fot. materiały promocyjne)

Gliwicki Offowy Festiwal Filmowy to impreza dla amatorów X muzy. Poza przeglądem filmów konkursowych zaplanowano między innymi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie z Tomaszem Karolakiem.

16 listopada popularny aktor będzie gościem Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4‒5). Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00. Tomasz Karolak od 2010 roku prowadzi prywatny teatr IMKA, w którym swoje przedstawienia wystawiają najważniejsi polscy reżyserzy, tacy jak Mikołaj Grabowski czy Maja Kleczewska. Artysta ma w swoim dorobku także epizod gliwicki – między innymi na terenie naszego miasta były kręcone sceny do filmu przygodowego „Klub Włóczykijów”, w którym Karolak zagrał jedną z głównych ról.

Na 18 listopada w Centrum Rozwoju Dzieci i Młodzieży BUMERANG (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1) zaplanowano warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Pierwsza grupa wystartuje o godz. 10.00, a druga o 12.00. O godz. 18.00 w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko (ul. Pszczyńska 85) rozpoczną się projekcje wybranych odcinków „Polskiej Kroniki Filmowej”. W spotkaniu wezmą udział twórcy, których będzie można podpytać o kulisy powstawania jednego z najważniejszych polskich magazynów filmowych.

19 listopada od godz. 16.00 w Mrowisku będą pokazywane filmy konkursowe. Około godz. 19.15, po krótkich warsztatach na temat roli psychologii w świecie filmu, zaplanowano wręczenie nagród dla najlepszych GOFFR-owych twórców. Imprezę uświetni występ trip-folkowego zespołu Yurodivi.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie GTW. Projekt dofinansowuje Miasto Gliwice.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.