leżaki Chrobrego

Leżaki podobne do tych, które już znajdują się w parku Chrobrego pojawią się na bulwarach Kłodnicy. Fot. Z.Daniec

Będzie gdzie odpocząć, będzie na co popatrzeć – Miejski Zarząd Usług Komunalnych ogłosił przetarg na realizację bulwarów Kłodnicy. Przy rzece pojawią się wygodne leżaki, podobne do tych, które już stoją w parku Chrobrego.

Na 800-metrowym odcinku przy ul. Wybrzeże Wojska Polskiego, od pl. Piłsudskiego do ul. Orlickiego, wiele się zmieni. Przestrzeń zostanie zagospodarowana, ciągi piesze zyskają nową, przyjazną użytkownikom nawierzchnię, zostanie też posadzona nowa zieleń – klony, platany i wiśnie oraz krzewy, trawy ozdobne (miskanty, kostrzewy) i kwiaty. W sumie ponad 1 100 roślin. Pojawią się też elementy małej architektury parkowej: ławki, kubiki i leżaki parkowe. Koszt inwestycji oszacowano na około 600 tys. zł.

Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przetarg na realizację został już ogłoszony – jego rozstrzygnięcia możemy się spodziewać pod koniec kwietnia. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem bulwary Kłodnicy zobaczymy już pod koniec października – mówi Grzegorz Śliczniuk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach, który realizuje inwestycję. (mf)