Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

fot. K. Budrewicz / Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy

Zespół artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach 20, 21 i 22 kwietnia zmierzy się z absurdalnym humorem rodem zza południowej granicy. To ostatnia przed wakacjami szansa, żeby zobaczyć „Lekcję tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby”.

Przedstawienie jest utrzymane w konwencji teatralnej biesiady, inspirowanej pisarstwem Bohumila Hrabala i Jaroslava Haška. Przyłączą się do niej aktorzy Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy – jednego z najoryginalniejszych zespołów artystycznych w kraju. Humorystycznej uczcie będzie akompaniować kapela na żywo.

Tytułowy Pan Bamba (w tej roli Joanna Gonschorek) organizuje imprezy weselne, stypy pogrzebowe i lekcje tańca. Nie gardzi też innymi dochodowymi zajęciami, co popycha go w końcu w stronę polityki – podejmuje się przygotowania na terenie swojego zakładu wieczoru agitacyjnego lokalnego kandydata na posła. Jak zakończy się partyjna impreza? Bardzo nieoczekiwaną puentą!

Spektakl reżyseruje Łukasz Czuj, specjalista od teatralnej groteski i dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach. Informacje o godzinach spektakli i szczegółowy repertuar gliwickiego teatru są dostępne na stronie www.teatr.gliwice.pl.

(mm)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.