fot. SPR Sośnica Gliwice

Szczypiornistki SPR-u Sośnicy Gliwice pewnie pokonały rywalki ze stolicy 35:32 (20:15). Obie drużyny wyszły na parkiet skoncentrowane w obronie.

Choć kilka ataków nie powiodło się, zespoły SPR-u i Wesołej Warszawa punktowały dość regularnie, a tempo gry było bardzo wysokie. W kilku sytuacjach rywalkom gliwiczanek zabrakło szczęścia, obiły słupki i poprzeczkę bramki strzeżonej przez Klaudię Zizulewską. Sośnica bezwzględnie to wykorzystała.

Najbardziej bramkostrzelna w pierwszej części spotkania była Paulina Walus, która, prócz kontr, trafiła nawet po krzyżówce z dystansu i uzbierała łącznie 5 bramek. Klasą dla siebie była, jak zwykle po obu stronach boiska, Małgorzata Krzymińska. Mecz znakomicie zaczęła kontuzjowana później (na szczęście niegroźnie) Magdalena Frątczak. W trudnym okresie mocno wsparła koleżanki z pola Patrycja Wróbel.

Mecz obfitował w celne strzały. 67 - to najwięcej bramek w jednym spotkaniu, rzuconych w gliwickiej hali w tym sezonie. 35 bramek - to drugi najwyższy wynik zawodniczek trenera Macieja Haupy. Sośnica zaliczyła 12. wygraną w sezonie i siódmą wygraną w ośmiu meczach rozegranych we własnej hali.

Kolejny mecz SPR Sośnica Gliwice rozegra 21 kwietnia na wyjeździe. Rywalem będzie piąty w tabeli MTS Żory.