W niedzielnym spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 2–0 (0–0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Mateusz Szczepaniak i Michal Papadopulos.

Początek spotkania przebiegał w wolnym tempie. Akcja toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 8. minucie pierwszą okazję stworzyli sobie gospodarze, jednak strzał głową Flavia Paixao dobrze obronił Jakub Szmatuła. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Saša Živec, który ograł dwóch rywali, wbiegł w pole karne i dograł wzdłuż bramki do Karola Angielskiego. Napastnik Piasta oddał strzał, ale został zablokowany. W 20. minucie Flavio Paixao ponownie próbował główkować, ale bramkarz Niebiesko-Czerwonych spokojnie złapał piłkę. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie stuprocentowych sytuacji strzeleckich.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Obie drużyny walczył w środku pola, ale brakowało okazji bramkowych. W 58. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Gerard Badía, jednak jego uderzenie obronił Dusan Kuciak.

Wynik rywalizacji został otwarty dopiero w 65. minucie. Tomasz Jodłowiec przyjął piłkę po długim wyrzucie z autu, a następnie obrócił się z nią i oddał strzał. Jego uderzenie było zablokowane, jednak do futbolówki dopadł Mateusz Szczepaniak, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce i wpisał się tym samym na listę strzelców.

Drugiego gola zdobył Michal Papadopulos, który znalazł się w dobrej sytuacji i podwyższył wynik rywalizacji uderzeniem po długim rogu. Bramka padła w doliczonym czasie gry.