Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Fot. LUX MED Diagnostyka

Chwila oczekiwania i... gotowe. Badanie w mammobusie trwa kilka minut a daje szansę na wykrycie groźnych dla zdrowia i życia zmian. Bezpłatną mammografię będzie można wykonać już niebawem, 7 kwietnia na Placu Krakowskim.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50–69 lat co dwa lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Aby skorzystać z badania należy się wcześniej zarejestrować pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Uwaga! Na badanie należy wziąć ze sobą zdjęcia lub płyty z poprzednich mammografii.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.