Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

urząd

Fot. arch. UM Gliwice

Od dziś klienci Urzędu Miejskiego w Gliwicach nie muszą już płacić prowizji za transakcje kartami płatniczymi w kasach urzędu.

20 czerwca zmieniły się przepisy ustawy Ordynacji podatkowej dotyczące obowiązku obciążania kosztami prowizji podczas płacenia kartą za należności publicznoprawne. Dotyczy to m.in.: opłat za gospodarowanie odpadami, za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych, opłat komunikacyjnych czy skarbowych. To oznacza, że wpłacający nie ponoszą już dodatkowych kosztów związanych z tymi transakcjami.

Takiej zmiany Miasto Gliwice oczekiwało i postulowało o nią od samego początku wprowadzenia zapisów ustawy, które były niekorzystne dla mieszkańców i kontrahentów Urzędu Miejskiego w Gliwicach – mówi Agnieszka Dylewska, naczelnik Wydziału Księgowości Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Przypominamy, że kartą można płacić w Urzędzie Miejskim przy ulicy Zwycięstwa 21 (w kasach na parterze i na IV piętrze) oraz przy ul. Jasnej 31A (w Biurze Podawczym). (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.