Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Wybór narożnika do salonu to wcale nie takie proste zadanie. Często mamy dylemat przy samym wyborze bryły, a co dopiero do jego wyglądu, koloru oraz innych dodatków. Jednak najważniejsza jest funkcjonalność naszego mebla wypoczynkowego. Warto dostosować go do wszystkich potrzeb domowników. Obecnie na rynku posiadamy przeróżne rodzaje narożników, więc z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Poniżej przedstawimy wam wszystkie zalety różnych narożników.

Narożniki jednoelementowe

 Narożniki jednoelementowe

W małym salonie będzie to zdecydowanie świetny wybór. Zajmuje on mniej miejsca niż fotel i sofa. Jednocześnie daje mnóstwo miejsca na wypoczynek, tym samym optycznie zwiększając nasze pomieszczenie. Dodatkowo posiadamy więcej siedzisk dla rodziny. Nie trzeba więc tutaj dodawać więcej foteli. Ewentualnie można również zaopatrzyć się tutaj w dodatkowy stoliczek kawowy, który umili nam popołudniowy lub wieczorny relaks.

Narożniki modułowe

Idealnym rozwiązaniem do większych pomieszczeń są narożniki modułowe. Świetnie się one sprawdzają, kiedy możemy wybrać ilość elementów w dostępnych wielkościach, tkaninach oraz funkcjach. Pamiętajmy również o tym, że możemy uzyskać dodatkowe schowki czy półki, dzięki którym możemy umieścić tam swoją pościel lub urządzić małą bibliotekę.

Najważniejsze funkcje narożników

Na rynku możemy znaleźć mnóstwo modeli narożników, które posiadają tak zwaną funkcję spania. Wtedy nasz wypoczynkowy mebel za dnia jest wygodnym siedziskiem, natomiast w nocy służy nam za łóżko. Bardzo często takie narożniki przydają się w momencie, kiedy mamy w domu gościa. Wtedy nie musimy się martwić, gdzie go przenocujemy. Co więcej, narożniki z tą funkcją świetnie się sprawują w mniejszych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca na łóżko. Polecamy spojrzeć na takie narożniki ze skóry https://www.meblelargo.pl/naroznik-ze-skory,tag.html

Droższe modele posiadają również bardzo przydatne funkcje takie jak dostosowanie zagłówków oraz siedziska nawet do pozycji leżącej. Dzięki temu możemy przyjemnie leżakować i oddać się pełnemu relaksowi.

Kształty narożników

W sklepach internetowych możemy znaleźć narożniki, które są w różnych kształtach. Wyszczególniamy głównie meble w kształcie litery L, U oraz C.

Narożnik w kształcie litery L to tradycyjny mebel, który świetnie sprawdza się w mniejszych pomieszczeniach. Jest to sofa z połączonym siedziskiem, który może nam posłużyć jako miejsce do oglądania telewizji w pozycji półleżącej. Zajmuje on mniej miejsca niż typowa sofa z fotelem, natomiast może się zmieścić na nim więcej osób. Zyskujemy tym samym więcej przestrzeni w naszym salonie. Taki model z funkcją rozkładania świetnie sprawdzi się jako łóżko małżeńskie. Z dodatkowym schowkiem na pościel nie musimy się bać o brak miejsca.

Narożnik w kształcie litery U jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają większe salony. Może on nie tylko być postawiony przy ścianie, ale również na środku pomieszczenia. W ten sposób możemy skutecznie oddzielić różne strefy w naszym mieszkaniu. Wyraźnie będziemy widzieć granicę pomiędzy strefą jadalną, a strefą wypoczynkową. W dzisiejszych czasach narożniki są również świetnie wykończone z tyłu, dlatego nie musisz się obawiać o gorszą estetykę.

Natomiast narożnik w kształcie litery C służy głównie jako idealne miejsce do rodzinnych spotkań czy pogawędek z znajomymi. Jest on bardzo podobny do mebla w kształcie U, jednak ma bardziej zaokrąglone boki, dzięki czemu znajomi czy rodzina są zwróceni do siebie twarzami. Świetnym pomysłem jest postawienie na środku stolika, na którym można postawić przeróżne przekąski. Dobra impreza gwarantowana!