Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Clipboardy reklamowe – sprawdzone gadżety na szkolenie i konferencję

Zastanawiasz się, jakie gadżety reklamowe mogą sprawdzić się na wydarzenia jak szkolenia i konferencje? W tej roli świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju artykuły papiernicze, w tym także clipboardy reklamowe. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na clipboardy? Co wybrać? Jak je zamówić?

Czym jest clipboard?

Chociaż z clipboardami w biznesie można spotkać się bardzo często, to jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, co tak naprawdę kryje się pod tym właśnie terminem. Clipboard to nic innego jak sztywna podkładka, która wyposażona jest w specjalny klips umieszczony u góry. Klips ten przeznaczony jest do przytrzymywania luźnych kartek.

W użyciu znajdują się dwa główne rodzaje clipboardów, a mianowicie są to:

  • clipboardy pojedyncze – określane również jako deska z clipem – klipsem
  • clipboardy zamykane – wyposażone są w dodatkową okładkę, dzięki czemu przypominają segregatory, natomiast w środku zamiast obręczy na kartki znajduje się klips

Dlaczego warto wybrać clipboardy reklamowe?

Materiały reklamowe w kategorii artykułów papierniczych to bardzo duża rodzina produktów. Poddane personalizacji mogą stać się skuteczną metodą promocji podczas wydarzeń jak szkolenia dla pracowników lub kontrahentów czy też konferencje branżowe.

Doskonałym wyborem mogą być także clipboardy reklamowe, które świetnie nadają się do przygotowywania notatek na dołączonych do nich kartkach. Nadruki znajdujące się na clipboardach pomagają jednocześnie w promocji wizerunku firmy i zwiększają jej rozpoznawalność, zwłaszcza wtedy, gdy używane będą także po wydarzeniu. Oczywiście, stanowią także praktyczny podarunek, co powoduje, że są lubiane przez użytkowników.

Poza wydarzeniami jak szkolenia czy konferencje clipboardy reklamowe mają także znacznie szersze zastosowanie. Mogą być one używane między innymi w siedzibie firmy i przekazywane klientom i kontrahentom podczas sygnowania umów czy też do przekazania oferty, katalogu produktów przypiętego klipsem.

Gdzie zamówić dobre clipboardy reklamowe z logo?

Aktualnie materiały jak clipboardy reklamowe są oferowane przez wiele drukarni, które specjalizują się w realizacji materiałów drukowanych z usługą znakowania. Wówczas można zamówić deski z klipsem według swojego pomysłu, na przykład clipboardy z logo firmy lub z dodatkowymi nadrukami, na przykład zdjęciami.

Do wykonania clipboardów konieczne jest posiadanie projektu graficznego. Firma może zlecić jego wykonanie grafikowi, ale wiele drukarni świadczy także usługi projektowe, dzięki czemu można skorzystać z nich przy zamówieniu materiałów drukowanych.