Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Zakład pogrzebowy zorganizuje pogrzeb kompleksowo. Jakie usługi znajdują się w ofercie?

Moment utraty bliskiej osoby jest dużym ciosem. Właśnie dlatego zakłady pogrzebowe, które oferują swoje usługi klientom w tym trudnym okresie, wychodzą naprzeciwko ich potrzebom. Sprawdź, jaką obsługę można zlecić w dobrym zakładzie pogrzebowym.

Kremacja ciała

Coraz więcej osób decyduje się na kremację ciała, pozostawiając takie właśnie życzenie swoim bliskim. Właśnie dlatego w praktycznie każdym zakładzie pogrzebowym można obecnie skorzystać z usług polegających na kremacji.

Kremacja, czyli spopielenie ciała prowadzona jest w zakładach kremacyjnych. To tam bliscy mogą także pożegnać się ze swoim członkiem rodziny, przyjacielem. Zakłady dysponują specjalnymi salami pożegnań. Po uroczystości ciało jest spopielane w specjalnym piecu kremacyjnym – umieszczane jest wtedy w drewnianej albo tekturowej trumnie. Potem prochy są przekazywane w urnie, która została wybrana przez rodzinę.

Pogrzeb świecki

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także pogrzeby świeckie, czyli odbywające się bez udziału osoby duchownej. Wówczas zamiast niej uroczystość powadzi mistrz ceremonii.

Pogrzeby świeckie najczęściej wybierane są przez osoby niewierzące – ateistów, agnostyków, ale również osoby wierzące, lecz niezwiązane z kościołem.

Sprowadzenie ciała z zagranicy

W czasach, gdy wielu Polaków mieszka poza granicami kraju, coraz większym zainteresowaniem cieszą się usługi polegające na sprowadzaniu ciała z zagranicy. Obsługa ta polega wtedy na odpowiednich formalnościach oraz organizacji transportu.

Firmy pogrzebowe oferują swoim klientom kompleksową obsługę w tym właśnie zakresie, aby pochówek mógł odbyć się w ojczyźnie.

Oprawa muzyczna pogrzebu

Zakład pogrzebowy może zadbać o to, aby pochówek był uroczysty. Właśnie dlatego oferta obejmuje również usługi w ramach oprawy muzycznej.

Firmy w branży pogrzebowej współpracują ze skrzypkami, trębaczami, śpiewaczkami, a także orkiestrami, dzięki czemu podczas pochowku może pojawić się muzyka na żywo. Nadaje ona wtedy całemu wydarzeniu podniosły charakter.

Organizacja konsolacji – stypy

Jedną z tradycji towarzyszących organizacji pochówku jest konsolacja, czyli stypa. Podczas niej zaproszeni na nią żałobnicy mogą posilić się i powspominać zmarłego. Zakłady pogrzebowe współpracują z restauracjami i salami przyjęć, a wybrane z nich posiadają także własne zaplecze, dzięki któremu można zorganizować uroczysty poczęstunek.

Osobom chcącym wybrać dobry zakład pogrzebowy Gliwice - https://quovadis-pogrzeby.pl/ zapewniają dostęp do wszystkich z tych usług pogrzebowych. Dokładne informacje można znaleźć na stronach zakładów.