Co robić w wakacje na Śląsku? Jakie parki linowe, parki rozrywki na Śląsku?

Śląsk daje swoim mieszkańcom i przyjezdnym wiele możliwości. Można skorzystać z wielu atrakcji. Miejsc na rozrywkę nie brakuje. Co robić w wakacje na Śląsku? Podpowiadamy!

Śląskie parki linowe

Parki linowe to świetna okazja do sprawdzenia swojej sprawności. Choć wielu osobom kojarzą się jako rozrywka dla dzieci, to wcale nie musi tak być. Parki linowe Base Camp w Beskidach, a więc zarówno baza w Istebnej, jak i w Szczyrku, to nie tylko atrakcja dla najmłodszych, ale i dla dorosłych. Znaleźć w nich można trasy o różnym stopniu trudności. Tak, by każdy mógł sprawdzić się podczas wspinaczki i pokonywania przeszkód na wysokości.

Parki linowe znaleźć można nie tylko w górach, ale także w większych miastach Konurbacji Górnośląskiej. W Katowicach parki linowy Trzy Maupy znajduje się w Katowickim Parku Leśnym w pobliżu lotniska Muchowiec i malowniczej Doliny Trzech Stawów.

Większość śląskich parków linowych położonych jest w pięknych krajobrazowo miejscach. W Chorzowie znajduje się w Parku Śląskim w pobliżu Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Park Linowy w Tychach jest przy Jeziorze Paprocańskim. Ale to nie wszystko. Park Linowy LinaAdrena w Gliwicach mieści się blisko Jeziora Czechowickiego i w pobliżu Jeziora Dzierżno Duże, a w Sosnowcu nad Stawikami.

Parki rozrywki na Śląsku

Co oprócz parków linowych warto odwiedzić na Śląsku? Jakie parki rozrywki tam znajdziemy? Okazuje się, że jest w czym wybierać. W Chorzowie znajduje się Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, które jest najstarszym lunaparkiem w Polsce. Na miejscu na gości czekają kolejki górskie, atrakcje ekstremalne, wodne i rodzinne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Cała Legendia podzielona jest na 5 tematycznych stref.

W Żorach znajdziemy Amerykański Park Rozrywki Twinpigs. Park podzielony jest na osiem tematycznych stref nawiązujących do historii i kultury zza oceanu. Na miejscu czeka kilkadziesiąt atrakcji: karuzele, parki linowe, figlolandy, dmuchańce, zagrody ze zwierzętami, kina 5D, strzelnice, pokazy kaskaderskie i wiele, wiele innych.

Parki ze zwierzętami w województwie śląskim

Na Śląsku czas w wakacje można spędzić również w towarzystwie zwierząt. Warto odwiedzić Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. To niekonwencjonalny ogród zoologiczny, w którym jest się blisko zwierząt jak nigdzie indziej. Muflony i daniele swobodnie przemieszczają się wśród zwiedzających, można je wręcz karmić z ręki. W Leśnym Parku Niespodzianek są sarny, jelenie szlachetne, żubry, dziki, żbiki, jenoty. Odbywają się też pokazy ptaków drapieżnych. Dla wielu największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia.

Śląski Ogród Zoologiczny położony jest na terenie Parku Śląskiego w Chorzowie. Jest trzecim co do wielkości ZOO w Polsce. Znajduje się w nim prawie 3000 zwierząt. Co więcej, oprócz słoni, żyraf, nosorożców, lwów, niedźwiedzi i innych popularnych zwierząt, na jego terenie zobaczyć można zwierzęta łagodniejsze w Mini ZOO — króliki, świnki morskie, kozy i owce domowe.

Zagroda Żubrów w Pszczynie to kolejne wyjątkowe miejsce ze zwierzętami na terenie województwa śląskiego. Można poznać nie tylko żubry, ale też muflony, jelenie, daniele, sarny oraz kaczki, gęsi, łabędzie, pawie.