Poduszki dla alergików – terapeutyczne działanie bursztynu

Bycie alergikiem potrafi utrudnić życie na co dzień. Zwłaszcza że alergia często wpływa również na jakość snu, a ten ma ogromne znaczenie dla ogólnego zdrowia. Miejsce do spania dla osoby uczulonej powinno być przygotowane tak, aby zapewnić brak alergenów w jej otoczeniu. Od czego zacząć budowę takiej przestrzeni? Najlepiej od kupna poduszki antyalergicznej, której wypełnienie jest neutralne. W tym celu idealnie sprawdzają się kawałeczki nieoszlifowanego bursztynu.

Bursztyn – kamień, który żyje

Bursztyn to skamieniała żywica, pochodząca z drzew iglastych. Kamień ten jest szczególnie ceniony w jubilerstwie. Wytwarzana z niego biżuteria przykuwa oko brązowo-miodowym kolorem oraz potrafi zaintrygować swoją zawartością. Zastygając, może uwięzić w środku np. insekty, stąd potoczne powiedzenie, że to kamień, który żyje. Dla nas, od jego pięknego wyglądu, który oczywiście doceniamy, ważniejsze są jego aspekty prozdrowotne, które wykorzystujemy, tworząc nasze produkty.

Do właściwości bursztynu zalicza się działanie:

  • antybakteryjne;
  • antytoksyczne;
  • przeciwwirusowe;
  • uspokajające.

To wszystko razem powoduje, że jest to tworzywo idealne dla alergików. Powszechnie wiadomo, że w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju uczulenia, najlepiej sprawdzają się poduszki z syntetycznym wypełnieniem. Bursztyn jest jednym z najlepszych kontrargumentów w tej dyskusji i potwierdzeniem, że powinno stawiać się na wykorzystywanie darów natury.

Poduszka z bursztynem i łuską gryki

Poduszki Amber Dream zostały stworzone z myślą o alergikach, dlatego wypełnione są kawałkami nieoszlifowanego bursztynu oraz łuskami gryki. Zależało nam na stworzeniu produktu, który będzie pozbawiony alergenów i którego dobroczynne działanie pomoże wpłynąć na jakość snu. Ponadto korzystanie z leczniczych podgłówków, które znaleźć można w naszej ofercie, zwiększa odporność organizmu, co przekłada się na mniejsze ryzyko zachorowania w przyszłości.

Dlaczego wypełnieniem naszych poduszek, oprócz samego bursztynu, jest jeszcze łuska gryki? Dlatego, że wierzymy w synergiczne działanie tych dwóch materiałów. Łuska gryki również wykazuje działanie zdrowotne i przeciwzapalne, a dodatkowo zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza

Co więcej, poduszki Amber Dream z łatwością dopasowują się do kształtu głowy. Dzięki temu umożliwiają prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego. Dodatkowo działają uspokajająco – ułatwiają rozluźnienie mięśni głowy i szyi. W tym utrzymują neutralną temperaturę i nie zbijają się, zachowując swój kształt.

Oferowane poduszki są gwarancją komfortowego snu. Są antyalergiczne, komfortowe i ułatwiają zrelaksowanie się przed zaśnięciem. Ich działanie jest kompleksowe.