Nieprzyjemny zapach ze zlewu w kuchni Twojej restauracji? Rozwiązania dla gastronomii.

Brzydki zapach z odpływu to problem wielu restauracji. Potrafi on bardzo uprzykrzyć życie pracownikom, a nawet mieć negatywy wpływ na opinię o lokalu. Jakie są jego przyczyny? Jakie rozwiązania warto zastosować, żeby się go pozbyć? Odpowiedzi znaleźć można w tekście poniżej.

Dlaczego śmierdzi z odpływu zlewu?

Zlew to miejsce, które bardzo często ma kontakt z resztkami jedzenia. To właśnie one są zazwyczaj przyczyną przykrego zapachu, który unosi się z kanalizacyjnych rur. Oprócz tego należy unikać wylewania do zlewu substancji tłustych, takich jak olej oraz spłukiwania brudu ze szmatek. Wszystko to składa się na wyraźnie odczuwalny brzydki zapach.

Resztki pokarmy spływają do rur i tam się rozkładają. Powstająca w ten sposób zgnilizna i pleśń odpowiadają za powstawanie bakterii. To właśnie bakterie są główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy regularnie dbać o czystość zlewu. Jeżeli jednak już dochodzi do powstania nieprzyjemnego zapachu - warto przetestować kilka podstawowych sposobów.

Co zrobić gdy śmierdzi ze zlewu?

Zanim sięgnie się po specjalistyczne chemiczne środki najpierw warto przetestować kilka domowych sposobów. Ich zaletą jest prostota i ekologiczność. Wbrew pozorom okazują się one być niezwykle skuteczne w walce z brzydkim zapachem. Co więcej - nie nadwyrężą zbytnio naszego domowego budżetu. Co więc możemy zrobić, by udrożnić rury?

Jednym z najprostszych sposobów jest zastosowanie roztworu z soli. Do odpływu należy wsypać 4 łyżeczki soli i zostawić na pół godziny. Następnie pozostaje jedynie spłukać odpływ zimną wodą. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku mniej poważnych zanieczyszczeń.

Inną popularną metodą jest użycie mieszanki sody oczyszczonej i cytryny. Składniki te należy zmieszać w równych proporcjach. W tym przypadku procedura przebiega identycznie - należy zalać odpływ i pozostawić go na pół godziny. Po wszystkim spłukać za pomocą zimnej wody.

Wyżej wymienione zostały domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z odpływu. W sytuacji, kiedy pomimo wszystko zapach nie ustępuje należy sięgnąć po dostępne w sklepach środki chemiczne. Dedykowane oczyszczaniu rur preparaty zawierają substancje, które znakomicie radzą sobie z rozkładaniem tłuszczy, a także odpadów organicznych. Ich zaletą jest fakt, że można je stosować bezpiecznie we wszystkich rodzajach rur kanalizacyjnych. Przed zastosowaniem warto się jednak zapoznać z instrukcją zamieszczoną na etykiecie. Po profesjonalne produkty do oczyszczania swojej gastronomii wejdź na https://ekobtba.pl/kategoria-produktu/hotele-gastronomia/.