Termometr owulacyjny — niezbędny element w naturalnym planowaniu rodziny

Termometr owulacyjny to narzędzie, dzięki któremu możemy kontrolować ciepłotę naszego ciała. Takie pomiary wahań temperatury pozwalają na określenie fazy cyklu, w jakim znajduje się kobieta oraz momentu owulacji. Jest on ważnym narzędziem w naturalnej metodzie śledzenia płodności, a także zwiększa szanse na zajście w ciążę. Dowiedz się więcej na temat termometru owulacyjnego oraz jego zastosowań.

Dlaczego metoda termiczna jest tak ważna?

Podczas cyklu menstruacyjnego kobiecy organizm przechodzi wiele kluczowych zmian. Wzrasta poziom hormonów w tym progesteronu, a co za tym idzie, temperatura ciała rośnie, przez co dochodzi do pęknięcia pęcherzyka Graafa i owulacji. Dzięki narzędziu, jakim jest termometr owulacyjny, codziennie możesz śledzić PTC i dokładnie uchwycić moment wzrostu temperatury, co pozwoli Ci ustalić idealny moment na współżycie. Ponadto obserwacja cyklu menstruacyjnego sprzyja wykluczeniu problemów z płodnością.

Jak używać termometru owulacyjnego?

Aby wynik pomiaru testu owulacyjnego był jak najbardziej miarodajny, należy pamiętać o tym, że przeprowadzanie nawet najmniejszych ruchów ciała oraz innych zmian w trakcie pomiaru może oddziaływać na jego wynik.

Aby końcowa temperatura była odzwierciedleniem rzeczywistego stanu, należy dokonywać pomiarów termometrem owulacyjnym co najmniej przez dwa cykle, ustawiać ciało za każdym razem w tej samej pozycji, a także mierzyć temperaturę każdego dnia o tej samej porze oraz skrupulatnie trzymać się miejsca, w którym dokonuje się pomiaru. Trzymając się tych wskazówek, wynik będzie bardziej miarodajny.