Godziny pracy Biblioteki Gliwice w okresie Wielkanocnym
Zbliżają się Święta Wielkanocne, co dla wielu z nas jest czasem odpoczynku i rodzinnych spotkań. Jednak, aby odpowiednio zaplanować te dni, warto znać godziny otwarcia lokalnych placówek. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące dostępności Miejskiej Biblioteki Publicznej.
  • Zmienione godziny otwarcia w Wielki Piątek, 29 marca 2024 r.
  • Informacje o placówkach nieczynnych w Wielki Piątek.
  • Wszystkie placówki MBP zamknięte w Wielką Sobotę i Poniedziałek Wielkanocny.
  • Możliwość zwrotu książek do wrzutni przy Bibliotece Centralnej w okresie świątecznym.

Święta Wielkanocne niejednokrotnie wprowadzają zmiany w harmonogramach funkcjonowania miejskich instytucji. Jedną z nich jest Miejska Biblioteka Publiczna, której godziny otwarcia ulegną modyfikacji. W Wielki Piątek, 29 marca, większość filii bibliotecznych będzie otwarta w skróconych godzinach, od 8.00 do 16.00. Wyjątkiem jest Filia nr 6, która zaprasza czytelników od 12.30 do 16.00. Biblioforum zachowa swoje standardowe godziny pracy, od 9.00 do 20.00.

Warto również zaznaczyć, że niektóre placówki nie będą dostępne dla czytelników w Wielki Piątek. Dotyczy to Filii nr 11 przy ul. bł. Czesława 24, Filii nr 23 przy ul. Sopockiej 2, Brzezinka oraz Filii nr 24 przy ul. Architektów 109, Ostropa. W obliczu tych zmian, Miejska Biblioteka Publiczna przypomina o możliwości korzystania z wrzutni przy Bibliotece Centralnej dla zwrotu książek w czasie świątecznym.

Kolejne dni Świąt Wielkanocnych, czyli Wielka Sobota i Poniedziałek Wielkanocny, to czas, w którym wszystkie placówki MBP będą zamknięte. Mieszkańcy planujący spędzić te dni na lekturze, powinni zatem wcześniej zaopatrzyć się w potrzebne materiały. Ponadto, dla miłośników cyfrowych wydań książek, przypominamy o możliwości odbioru kodów do LEGIMI oraz EMPIK GO, które będą dostępne od wtorku, 2 kwietnia.

Te świąteczne dni mogą być doskonałą okazją do nadrobienia zaległości czytelniczych czy spędzenia czasu z rodziną przy dobrej książce. Planując wizyty w bibliotece, warto jednak pamiętać o zmianach w godzinach otwarcia, by uniknąć ewentualnych niedogodności. Odpowiednie przygotowanie może przyczynić się do spokojniejszego i bardziej owocnego czasu wolnego.


Według informacji z: Biblioteka Gliwice