Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

mediatent

Fot. arch. Śląska Sieć Metropolitalna

W jaki sposób technologie pomagają nam w codziennym życiu oraz w poznawaniu świata i innych ludzi, będzie można się przekonać na Targach Nowych Technologii „Media Tent – Smart life”. Dwudniowa impreza odbędzie się 13 i 14 kwietnia w hali sportowej przy ul. Górnych Wałów 29. Zaprasza Śląska Sieć Metropolitalna i Miasto Gliwice.

Technologii nie trzeba się bać, bo dobrze wykorzystane podnoszą standard naszego życia. Wirtualna rzeczywistość, druk 3d, drony i roboty, kuchnia molekularna, inteligentny dom, games room, sprzęt elektroniczny oraz aplikacje mobilne, to tylko niektóre z możliwości, jakie oferują nam nowe technologie. Będzie się można z nimi zapoznać 13 i 14 kwietnia w ramach MediaTent.

Podczas Targów będzie można przejechać się na elektronicznej deskorolce, zwiedzić ogród na Marsie, spróbować potraw molekularnych, sterować robotem i wirtualnie pospacerować po dachach wieżowców – zachęcają organizatorzy.

Organizatorem wydarzenia jest Śląska Sieć Metropolitalna, współorganizatorem Miasto Gliwice, a partnerami: Politechnika Śląską i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. (mf)