Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Ile kosztuje wynajem samochodów w Gliwicach w porównaniu do Katowic i reszty Śląska?

Wypożyczanie samochodów jest usługą, która zyskuje na popularności z roku na rok. Otwiera się też coraz więcej punktów usługowych oraz ich oddziałów. To sprawia, że ceny za tego typu usługi stają się przystępniejsze dla przeciętnego klienta. Co istotne, z możliwości wypożyczenia samochodu można korzystać w coraz większej ilości miast. Jak zatem kształtują się ceny w takich miastach jak Gliwice czy Katowice? Co składa się na cenę wynajęcia samochodu?

Jaki jest koszt wynajęcia samochodu w Katowicach i innych miastach położonych na Śląsku?

Koszty wynajęcia samochodu mogą różnić się w zależności od tego, w jakim mieście działa wypożyczalnia. Widać to doskonale na przykładzie wypożyczalni działających wyłącznie lokalnie. Dlatego w wybranych przez siebie miastach warto szukać takich firm, które mają też oddziały w innych miejscowościach. Wówczas będzie miało się gwarancję takiej samej lub bardzo zbliżonej ceny za sam wynajem samochodu. Przykładem może być tutaj wypożyczalnia samochodów w Katowicach – Carfree. Ma ona swoje oddziały również w Gliwicach, Wrocławiu oraz innych większych miastach całej Polski. Dzięki temu wypożyczając pojazdy w różnych miejscowościach, można liczyć na taką samą cenę za poszczególne segmenty pojazdów. Przykładowo za samochody z segmentu A (małe, ekonomiczne samochody miejskie) trzeba zapłacić 95 zł za dobę. W przypadku pojazdów z segmentu C i C+, czyli większych i komfortowych samochodów rodzinnych koszt wynajęcia to 119 i 139 zł.

Co może wpłynąć na koszt wynajęcia samochodu?

Na ostateczny koszt wynajęcia pojazdu może wpłynąć wiele czynników. Jednym z podstawowych jest długość okresu wynajęcia. Dla przykładu samochód z segmentu A w wypożyczalni carfree.com.pl przy wynajęciu na miesiąc z góry to koszt nie 95 zł za dobę. Ale już 59 zł na dobę. Decydując się na wynajęcie samochodu, trzeba też liczyć się z opłatami dodatkowymi. Jeżeli firma je stosuje, to powinny być wymienione w regulaminie wypożyczalni. Na wysokość kosztów wypożyczenia auta może wpływ mieć także to, czy klient zdecyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, które będzie chronić go w razie wypadku. Nie poniesie on wówczas kosztów ewentualnych napraw.