Gliwiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w Zacharzowicach. Kierujący volkswagenem golfem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas, gdzie zderzył się z prawidłowo poruszającym się samochodem dostawczym. Kierowca samochodu osobowego zmarł na miejscu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 17.00 w Zacharzowicach na ul. Poznańskiej. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca volkswagena golfa, w trakcie wyprzedzania ciągu pojazdów, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka dostawczym mercedesem. 61-letni kierowca większego pojazdu został opatrzony na miejscu, gdyż nie doznał poważniejszych obrażeń. Obrażenia kierowcy osobówki, okazały się jednak śmiertelne.

Droga była nieprzejezdna przez wiele godzin. Na miejscu pracowali policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy prowadzili oględziny.

Zebrane dowody oraz zeznania świadków pozwolą na ustalenie bezpośrednich przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Szczątki samochodu, którym podróżował mieszkaniec Pyskowic, zostały zabezpieczone do dalszych badań.

  • Na zdjęciu policjant mierzący miejsce wypadku drogowego, widać szczątki samochodu.
  • Na zdjęciu dwaj policjanci mierzą urządzeniem typu teodolit miejsce wypadku drogowego.
  • Na zdjęciu szczątki samochodu osobowego.