Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Gliwice

Pławniowice na Szlaku Magnatów Przemysłowych
Powstał Szlak Magnatów Przemysłowych, prezentujący atrakcje turystyczne Śląska związane z wielkimi postaciami biznesu. Miło nam poinformować, że umieszczony na nim został Zespół Pałacowo-Parkowy w Pławniowicach, znajdujący się na terenie powiatu gliwickiego.

Zapraszamy do jego zwiedzania, to naprawdę piękne miejsce, w którym wiele można się dowiedzieć m.in. o historii przemysłu na Śląsku. Po bliższe informacje odsyłamy na stronę internetową https://palac.plawniowice.pl.

Od niedawna do dyspozycji użytkowników jest także internetowa mapa Szlaku Magnatów Przemysłowych - eMagnaci.  Jest to mapa dostępna w Internecie, także w wersji mobilnej, która pokazuje śląskie atrakcje. Na razie można na niej znaleźć osiem obiektów: Pałac Kawalera w Świerklańcu, Pałac w Pławniowicach, Pałac w Pszczynie, Pałac Myśliwski w Promnicach, Pałac Fitznera w Siemianowicach Śląskich, Willę Goldsteinów w Katowicach, Willę Caro w Gliwicach oraz Pałac Dietla w Sosnowcu.

Mapa ma charakter otwarty, to znaczy użytkownicy mogą współuczestniczyć w jej rozwoju, przysyłając zdjęcia i teksty na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Aplikację stworzyła gliwicka firma Smart Geomatic.
 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.