Fux

Fot. materiały FUX

Budynek gliwickiej Agencji Reklamy FUX projektu Weroniki Juszczyk i Łukasza Piankowskiego z pracowni Interurban walczy o tytuł w plebiscycie Polska Architektura XXL 2017 w kategorii Obiekt Publiczny. W industrialnym obiekcie na terenie Nowych Gliwic, którego inwestorem jest Magdalena Pelec, znajdują się funkcjonalne biura i magazyny.

Agencja Reklamy FUX to kolejna nowoczesna firma na terenie Nowych Gliwic przy ul. Bojkowskiej. Od ponad dwóch dekad specjalizuje się w wielkoformatowej reklamie zewnętrznej i ma na swoim koncie tysiące kampanii reklamowych dla globalnych korporacji, instytucji oraz klientów indywidualnych. Powstały w 2016 r. industrialny budynek, o powierzchni 788 m2 posiada patio dla pracowników i gości. Z zewnątrz srebrna elewacja koresponduje z industrialnym charakterem otoczenia, a nierdzewna blacha z efektem lustrzanego odbicia, w którą „opakowano” obiekt subtelnie zmienia kolory w zależności od aury i pory dnia. W projekcie zwrócono szczególną uwagę na formę oraz funkcjonalność budynku.

Twórcy postanowili wszystkie funkcje zamknąć w jednej bryle, wyposażonej w wewnętrzne atrium. To ono jest kluczowym elementem organizacji wnętrza. Dzięki niemu części budynku o odmiennym sposobie użytkowania oraz innych wymaganiach przestrzennych mogły zostać zintegrowane w jednej bryle. Tak powstał spójny obiekt, w którym granica pomiędzy strefą biurową, a przemysłową została zatarta – czytamy w opisie projektu na stronie www.sztuka-architektury.pl, na której do 28 lutego można oddać swój głos na wybrany projekt biorący udział w plebiscycie Polska Architektura XXL 2017. (mf)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.