Plakat zapowiadający obchody 20-lecia GUKS Carbo Fot. materiały organizatora

Walki adeptów, prezentacja zawodników w ringu i emocjonujące mecze bokserskie – to tylko niektóre z atrakcji w ramach obchodów 20-lecia Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego GUKS Carbo. Organizatorzy imprezy zapowiadają prawdziwe bokserskie widowisko.

Okrągłe, dwudzieste urodziny klubu zrzeszającego młodych gliwickich pięściarzy odbędą się w sobotę, 25 czerwca, w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 w Gliwicach. Na uczestników wydarzenia czekać będzie moc sportowych wrażeń.

O godzinie 17.00 drzwi hali zostaną otwarte dla przybywających gości. Prawdziwe sportowe widowisko otworzą jednak walki adeptów, które rozpoczną się o godzinie 17.30. Po nich, o godzinie 18.00 zawodnicy zaprezentują się w ringu. Część oficjalna imprezy przewidziana została na godzinę 18.30. Jednak prawdziwą wisienką na urodzinowym torcie GUKS Carbo będzie mecz bokserski, który rozpocznie się o godzinie 19:00. W jego ramach zawodnicy stoczą w ringu 10 walk.

Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy Carbo powstał z inicjatywy byłych pięściarzy rozwiązanego w 1991 roku Klubu Sportowego Carbo - Henryka Wilka i Stanisława Syjuda. Oficjalnie rozpoczął działalność na początku lipca 2002 roku. Początkowo treningi odbywały się m.in. w sali byłego Kolegium Nauczycielskiego przy ul. Królowej Bony oraz w jednej z sal szkoły przy ul. Kozielskiej 1. Później na stałe przeniosły się do opuszczonego, stuletniego budynku po dawnej hali sportowej Fabryki Lin i Drutu przy ul. Dubois 36. Od kilku lat gliwiccy pięściarze mają do dyspozycji zmodernizowaną halę sportową przy ul. Jasnej 31 w Gliwicach, na której przebudowę miasto przeznaczyło 919 tys. zł.

Podopieczni GUKS Carbo przez lata wywalczyli mocną pozycję na arenie polskiej i międzynarodowej. Wśród nich należy wymienić Magdalenę Stelmach – srebrną medalistkę Mistrzostw Świata, Lidię Fidurę – brązową medalistkę Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich oraz ośmiokrotną mistrzynię Polski oraz medalistkę Mistrzostw Europy Juniorek – Alexas Kubicki.

Wstęp na uroczystość z okazji 20 urodzin GUKS Carbo jest bezpłatny. (ml)