Ubezpieczenie motocykla — jak znaleźć najkorzystniejsze oferty?

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego w Polsce zobowiązany jest do zakupu polisy OC. Obowiązek ten dotyczy również posiadaczy motocykli. O ile podczas wyboru OC, wiele osób kieruje się wyłącznie jego ceną, to decydując się na dodatkowy produkt, jakim jest AC, warto wziąć pod uwagę również kilka innych czynników. Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę ubezpieczenia motocykla? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie motocykla — zakres ochrony

Wybierając ubezpieczenie motocykla, warto zastanowić się, jaki zakres ochrony nas interesuje. Jeżeli wystarczy nam podstawowy produkt w postaci OC, wówczas dobierając dla siebie najlepszą ofertę, można kierować się wyłącznie ceną. Większość właścicieli jednośladów preferuje jednak bardziej rozbudowane pakiety, za które trzeba zapłacić więcej. Najpopularniejszym rozszerzeniem jest AC, które jest polisą nieobowiązkową.

Większość Towarzystw Ubezpieczeniowych zdaje sobie sprawę z tego, że motocykl jest mniejszy niż samochód, dlatego też łatwiej jest go ukraść, a w razie uczestnictwa w wypadku zapewne dozna większych szkód niż auto. Z tego powodu z jednej strony korzystanie przez właściciela z motocykla bez AC to duże ryzyko, a z drugiej jednak produkt taki zazwyczaj charakteryzuje się bardzo wysokimi cenami.

Gdzie kupić najtańsze ubezpieczenie motocykla?

Obecnie na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt Towarzystw Ubezpieczeniowych, które oferują ubezpieczenie motocykla. Kalkulator OC/AC pozwoli nam wybrać najkorzystniejszy produkt. Po uzupełnieniu podstawowych danych narzędzie wygeneruje oferty proponowane przez poszczególnych ubezpieczycieli. Istnieje możliwość kupna polisy bezpośrednio przez stronę, na której funkcjonuje kalkulator lub dodatkowej rozmowy z ekspertem, który pomoże nam ustalić właściwy dla nas zakres ochrony.

Pakiety dodatkowe do OC

Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe bonusy do ubezpieczenia OC motocykla. Wśród nich można wymienić podstawowy Assistance, który uprawnia do pomocy w zakresie naprawy lub holowania pojazdu, a także ubezpieczenie opon od przebicia, wybuchów, bądź braku powietrza.

Dla właścicieli jednośladów podróżujących po różnych krajach Europy istotnym bonusem jest Zielona Karta, którą oferuje większość ubezpieczycieli. Z tego powodu wybierając OC lub AC motocykla, warto skorzystać z porównywarki takich produktów, która umożliwia sprawdzenie oferty poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych, a także bezpłatnych, bądź płatnych rozszerzeń pakietów.