Top 5 najciekawszych płytek marmurowych do Twojego mieszkania

Płytki z kamienia to materiał, który można kłaść i na podłodze i na ścianach. Ceniony jest przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Na wysokiej użyteczności zalety kamiennych płytek się jednak nie kończą. Wiele wzorów to prawdziwe dzieła sztuki, dzięki którym wnętrza nabierają wyjątkowego charakteru.

Jakie wzory płytek z kamienia można kupić?

Płytki marmurowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Co więcej, poszczególne barwy można łączyć. Możliwości wyboru zwiększa połączenie kamienia ze szkłem oraz różne sposoby wykończenia materiału.

5. Płytki z szarego marmuru

Szary marmur to bodaj najbardziej praktyczny rodzaj tego kamienia. Dzięki swojej barwie nie widać na nim zabrudzeń. Możesz się nim zainteresować, zwłaszcza gdy planujesz ułożyć posadzkę na tarasie.

Płytek z szarego marmuru z powodzeniem możesz użyć też we wnętrzu. Ze względu na swój kolor sprawdzą się wszędzie tam, gdzie łatwo o zanieczyszczenia. Z ich pomocą możesz nadać szykownego wyglądu choćby swojej kuchni.

4. Płytki z białego marmuru

Biały marmur to symbol elegancji i luksusu już od czasów starożytnych. Choć współcześnie na podłogi i ściany wykonane z tego materiału są w zasięgu nie tylko najbogatszych, nadal nadają szyku pomieszczeniom. Zaletą białych płytek marmurowych jest ich uniwersalność. Pasują one do wielu różnych wystrojów.

Posadzka w tym kolorze doskonale komponuje się m.in. z ciemnymi akcentami. Przełamanie czerni lub ciemnego brązu mebli jest niezwykle efektowne. Biel świetnie komponuje się również ze złotem. Tym samym takie połączenie sprawdzi się w przestrzeniach urządzonych w klasycznym stylu.

3. Płytki szklano-marmurowe

Uniwersalność aranżacji wnętrza przy pomocy białych płytek jest duża, ale i tak nie może się równać z połączeniem szkła i marmuru. Dzięki bogactwu barw i ich kombinacji możesz urządzić pomieszczenie w niemal dowolny sposób.

Różne kolory szkła wspaniale łączą się zarówno z białym, szarym, czerwonym, jak i czarnym marmurem. Interesującym przykładem jest kombinacja ciemnego szkliwa z czerwienią. W ten sposób pomieszczenie zyskuje na przytulności. Taka kompozycja bardzo dobrze pasuje m.in. do drewnianych mebli.

2. Płytki marmurowe w kształcie plastrów miodu

Podczas aranżacji mieszkania można bawić się nie tylko kolorystyką, ale i kształtem. Marmurowe, sześciokątne płytki odmienią wnętrze w wyjątkowy sposób. Szczególnie widowiskowe są kombinacje różnych barw kamienia. Na uroku zyska w ten sposób także powierzchnia pokryta marmurem w jednym kolorze.

Tego typu mozaika położona na podłodze lub ścianach może mieć jeden z dwóch rodzajów powierzchni. Jeśli wolisz stonowane akcenty, wybierz płytki matowe. Gdy wolisz obserwować efektowne refleksy świetlne, możesz zainteresować się kamieniem o błyszczącym wykończeniu.

1. Płytki z marmuru łamanego

Szczytem oryginalności pod względem wzornictwa są płytki o nieregularnych kształtach. Ich forma to połączenie elegancji z awangardą. W szczególności pasują do przestrzeni urządzonych w stylu nowoczesnym, np. industrialnym.

Tak jak w przypadku innych typów płytek, tak i te dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Co więcej, oprócz wersji jednolitych kupić można także produkty wykonane z różnych barw kamieni i o jednym z dwóch rodzajów wykończenia.