Zmiana trendów i aranżacji wnętrz w 21 wieku

W 21 wieku coraz większą wagę przywiązuje się do ekologii w urządzaniu wnętrz. Zarówno niewielkich rozmiarów pomieszczenia, jak i te przestronne nastawione są także na nowoczesny minimalizm. Każdy pokój ma być na swój sposób unikatowy i odzwierciedlać osobowość osób przebywających na co dzień w jego wnętrzu. Na jakie pozostałe trendy warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

W jaki sposób projektuje się współczesne wnętrza?

Przy projektowaniu współczesnych wnętrz coraz częściej korzysta się z trójwymiarowych programów, które pozwalają w łatwy i intuicyjny sposób zaplanować ułożenie mebli, a nawet każdej, nawet najmniejszej dekoracji. Jeszcze wiele lat temu jedynym dobrym sposobem był rysunek techniczny, fotografowanie wnętrza i konsultacja z doświadczonym projektantem. Dzisiaj coraz więcej osób próbuje własnych sił w urządzaniu mieszkań i domów za pomocą popularnych aplikacji. Dzięki temu projekty są dużo bardziej indywidualne, nawet jeśli są okupione schematem prób i błędów. Niezależnie od końcowego efektu, można następnie z dumą zaprezentować wnętrze, które zostało urządzone zgodnie z własnym punktem widzenia.

Jakie zmiany nastąpiły w aranżacji wnętrz w 21 wieku?

Coraz więcej osób przywiązuje wagę do tego, aby pieczołowicie zaprojektowane wnętrze jak najlepiej oddawało charakter właściciela. Zarówno pod względem temperamentu, jak i hobby oraz zainteresowań. Dlatego dobór mebli i dekoracji musi być pełni w zgodzie z konkretną pasją. Stawia się pod tym kątem na unikatowość. Dużą popularnością cieszą się więc meble na zamówienie. Natomiast kupując poszczególne dekoracje, tworzy się z nich indywidualnie skompletowane zestawienia. Rzadkością się pojedyncze elementy ozdobne wiszące na ścianie lub stojące na półkach. Widać tutaj wyraźny trend do tworzenia niepowtarzalnych, spersonalizowanych ozdób, które mogą wzbudzać zachwyt zarówno u domowników, jak i u gości.

W nowoczesnych wnętrzach urządzonych na styl 21 wieku widać wyraźny i mocny wpływ minimalizmu na każdym kroku. Meble w prostej formie nie zwracają na siebie uwagi. Półki zawierają ściśle ograniczoną ilość eksponowanych elementów ozdobnych. Nawet w miejscach takich jak kuchnia, dużą wagę przywiązuje się do czystości i schludności. Dlatego wszystkie elementy wyposażenia odpowiadają tylko i wyłącznie indywidualnym potrzebom domowników. Widać także powrót do natury i ekologii. Zamiast żaluzji aluminiowych, stosuje się te wykonane z drewna. Sprawiają solidne wrażenie i doskonale komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym wnętrzem. Wszystko do nowoczesnej aranżacji wnętrz znajdziesz w sklepie iBelo