medale

Początek roku jest czasem refleksji, podsumowań oraz wyznaczania celów na kolejny rok. My również postanowiliśmy wraz z rozpoczęciem 2019 r. przeanalizować ponownie miniony rok i przedstawić pięć najczęściej czytanych artykułów na naszej stronie internetowej w roku 2018.

 

Miejsce piąte: Wstrząsające odkrycie 

Podczas kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych przeprowadzonej wczoraj przy ulicy Traugutta nasi funkcjonariusze  pod rampą zauważyli leżącego mężczyznę, który nie dawał żadnych oznak życia. Strażnicy poprzez dyżurnego wezwali  Policję oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Po dokonaniu oględzin przez służby, które  przybyły na miejsce stwierdzono zgon mężczyzny. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji w Gliwicach.

 

Miejsce czwarte:  Dziecko w niebezpieczeństwie

Wczoraj wieczorem zostaliśmy zaalarmowani przez dyżurnego, że na wiadukcie Drogowej Trasy Średnicowej siedzi dziecko, które chce skoczyć. Po przybyciu na miejsce wezwaliśmy odpowiednie służby, a z dziewczynką nawiązaliśmy kontakt. Skupiliśmy jej uwagę na rozmowie, w trakcie której ustaliliśmy, iż 11-latka jest wychowanką domu dziecka z którego uciekła. Udało nam się ją skłonić do opuszczenia niebezpiecznego miejsca i zapewnić wsparcie psychiczne do czasu przybycia  odpowiednich służb.

 

Miejsce trzecie: Kolejne zwłoki na wysypisku

Kilka dni temu nasi funkcjonariusze w takcie kontroli jednego z dzikich wysypisk śmieci przy ul. Wschodniej natknęli się na  kolejne już w tym miesiącu zwłoki martwego psa. Pies znajdował się w worku na śmieci, zawinięty był także w koc oraz  dywan. Na miejsce wezwano odpowiednie służby. Właściciela czworonoga niestety nie ustalono.

„Pies – najlepszym przyjacielem człowieka” - Winston Churchill.

Pamiętajmy, że za życia jak i po śmierci nasze zwięrzęta zasługują na szczególny szacunek i pamięć.

 

Miejsce drugie: Strażnicy ujawnili zwłoki

5.03.2017r. funkcjonariusze naszej jednostki w takcie kontroli jednego z dzikich wysypisk śmieci przy ul. Tymiankowej natknęli się na zwłoki martwego psa. Widok był tym bardziej niecodzienny, że pies znajdował się w worku oraz miał związane łapy. Na miejsce wezwano patrol Policji, który prowadzi dalsze czynności.

 

Miejsce pierwsze : Właściciel poszukiwany

Podczas patrolowania ulicy Zygmuntowskiej pod samochodem  MINI zauważyliśmy malutkiego, wystraszonego króliczka.  Zwierzak został przekazany pracownikom schroniska dla zwierząt, gdzie czeka na swojego właściciela. Poniżej podajemy  dane do schroniska:

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach
44-100 Gliwice-Sośnica ul. Wschodnia 56

Telefon: 519 743 556